7

Battalboy - 1. KısımSevgili Bilibilililer, yurttaşlarım; Dünyanın farklı yerlerinden birçok kıymetli sanatçının eserlerini gerek çevirerek, gerekse düzenleyerek elimizden geldiğince sizlere sunmaya çalışıyoruz (belki bu konuda biraz fazla pimpirikli ve tembel olabiliriz ama şimdi konumuz o değil). Ama bir yandan da kendi ürettiğimiz işler de olsun, yarınlara özümüzden bir hoşluk, seda kalsın istiyoruz. Öyle yani, şimdi bu konuyu bence güzel bağladım. Burdan kaptırıyorum. 😀

Lenard ve Mandos olarak birlikte ilk çizgi hikâyemizi yaptığımızda bize bir "bu iş oluyor galiba yahu" hissi geldi. Daha sonrasında da bir kaç hikâye daha çizdik ama ilk göz ağrısı mıdır artık nedir, ayrı bir sevdik "pireler uçuşurken" adlı hikâyeyi. Ve devamını getirmeye heveslendik. Başta yine 2-3 sayfalık bir şey yaparız diyorduk ama coştuk bi kere. Köyden gelen balı cevizi yedikçe adeta şahlandık, aklımızı çıldırdık ve ortaya uzun bir hikâye tasarısı çıktı. Başta güzel gitse de ilerledikçe ne kadar zor bir işe soyunduğumuzun farkına vardık tabii ve fabrika ayarlarımıza geri döndük. Zaten o müddette bal ceviz de bitmişti. Bu durumda en mantıklı çözümün hikâyeyi parça parça yayınlamak olduğuna karar verdik. Hem böylece görüşlerinizi, fikirlerinizi belirtirseniz ilerlediğimiz yolu daha sağlıklı görebilme imkânı da doğmuş olacaktır.  Saygı ve sevgilerimizle, keyifli okumalar dileriz. 


7 yorum:

 1. Nefis! Oturmuş teknik, iyi başlayan bir dramatization. Kesinlikle gelecek vadediyor! En çok da ismin çok yönlü esprisine bayıldım. Bekliyoruz devamını. Ellerinize sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu yüreklendirici yorumun üzerine devamını getirmemek olmaz zaten Eksik olmayasın Stoktan üstadım.

   Sil
 2. Teşekkür ederiz. Devamında Battal Boy oğlu Garson Boy hikayesi de gelebilir.

  YanıtlayınSil
 3. Yazılar okunurken zorluyor. karakterin içi beyaz dışı siyah ya da başka font olabilir mi?
  Kolay gelsin

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ilk sayfa da ki sadece diye eklemeliyim :)

   Sil
  2. Devamı gelicek. Dediğiniz şekilde bi deneriz. Duruma göre şekillendiririz. :)

   Sil

Bilibili Yavrucak, Zıbartan Teması © 2017 - 2020 Bilibililer