3

Flanderler'in Köpeği 2. Bölüm


Nello, iki yaşındayken, annesinin Ardennes’de vefat etmesiyle yetim kalır. Antwerp yakınlarında küçük bir kasaba olan Hoboken’de yaşayan büyükbabası Johan Daas (Jehan), Nello’yu yanına alır ve büyütmeye başlar. Fakir bir çocuk olan Nello, büyükbabasına süt taşımasına yardım etmekte ve boş zamanlarında da resim çizmektedir. En büyük arzusu Peter Paul Rubens gibi bir ressam olmaktır.

Bir gün Nello, sokağa bırakılmış ve fena halde dövülmüş bir köpek bulur. Patraş adını verdiği köpekle Nello arasında kısa sürede sıcak bir bağ oluşur. Patraş’ın yardımıyla kasabada süt satan Nello, büyüdükçe hayatın ve insanların zalimliklerini yakından öğrenir ancak hiçbir şey onu rüyalarından vazgeçiremez.

Maria Louise de la Ramée’nin 1872 yılında yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanan anime, “World Masterpiece Theater”ın bir parçasıdır.

Altyazı için simgesine tıklayınız.






3 yorum:

 1. Teşekkürler, sanırım ülkemizde dublajlı olarak yayınlanmamış hiç. Eskinin naif ve şiddetten uzak güzel çizgi filmleri vardı, yeni neslin çocukları için üzülmemek elde değil.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 1978'de TRT'de dublajlı olarak yayınlanmış. 1998'de kanal d'de yayınlanmış farklı bir versiyonu da var.Ama ikisinin de dublajlı hali nette kısa bir sahne olsa dahi yok. İlk bölümü çevirelim, beğenen olursa devam ederiz dedik ama ilgi görmedi.

   Sil
 2. şimdi gördüm bunu. umarım devam edersiniz. ayrıca online anime sitelerinde yayınlanırsa daha çok ilgi göreceğinden eminim.

  YanıtlayınSil

Bilibili Yavrucak, Zıbartan Teması © 2017 - 2020 Bilibililer